Konto przez Internet - Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Pieniądze

Konto przez Internet – Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

0

Konto przez Internet jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce założyć swoje konto osobiste. Pojawia się pytanie, o czym pamiętać, zakładając takie konto. Czym cechuje się konto przez Internet? Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Na co zwracać uwagę?

Konto przez Internet – jak wybrać?

Konto bankowe przez Internet powinno odpowiadać naszym potrzebom. Warto rozważyć kilka ofert i dokładnie przeanalizować to, co oferują różne banki. Okazuje się, że zazwyczaj nie jesteśmy zbyt chętni do zmiany banku, w którym posiadamy konto bankowe online. Może to przysporzyć sporo kłopotów, ponieważ konieczne jest dostarczenie nowego numeru do zakładu pracy, czy też Urzędu Skarbowego. Korzystna zmiana jest zazwyczaj wtedy, gdy bank zaoferuje nam szeroką gamę usług lub darmowe konto.

Za co płacimy, prowadząc konto przez Internet?

Prowadzenie konta bankowego online wiąże się z opłatami, które są zależne od danej oferty. Najchętniej stawiamy na takie banki, które oferują najmniejszy poziom opłat, gdyż chcemy zaoszczędzić. Posiadanie konta bankowego może wiązać się z następującymi opłatami:

  • za wydanie oraz obsługę karty debetowej – zazwyczaj banki pobierają opłatę za wznowienie lub wydanie karty, natomiast warto uniknąć opłaty za obsługę, dokonując transakcji z użyciem karty zgodnie z zasadami banku,
  • za prowadzenie rachunku bankowego – przeważnie opłata naliczana jest co miesiąc i nie jest zbyt wysoka,
  • za korzystanie z bankomatu – konieczne jest sprawdzenie tego, ile zapłacimy za wypłatę pieniędzy z bankomatu innego banku.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru konta przez Internet?

Wiele osób zwraca uwagę na dodatkowe usługi, które mają wiele plusów. Przed wyborem danego banku, sprawdźmy, czy możliwe jest korzystanie z limitu na koncie. Pomocne jest także zapoznanie się z warunkami w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu odnawialnego. Inną kwestią jest przeczytanie ogólnych warunków korzystania z konta online i zastanowienie się, na jakich dodatkowych usługach nam zależy (może to być np. pakiet assistance). Po porównaniu ofert kilku banków z pewnością wybierzemy taką opcję, która spełni nasze wymogi.

Konto bankowe online

Przed wyborem konta bankowego online warto dowiedzieć się, z czym wiąże się to zagadnienie. Konto osobiste jest jednym z podstawowych produktów, jakie oferują banki. Na nie wpływa wynagrodzenie za pracę, zyskujemy możliwość opłacania rachunków, czy też robienia codziennych zakupów. Za pomocą bankowości elektronicznej z powodzeniem skorzystamy z wniosku o udzielenie kredytu, założymy lokatę oszczędnościową, jak i zamówimy kartę kredytową. To z kolei wpływa na fakt, że konto bankowe online otwiera nam drzwi do innych produktów bankowych.

Okazuje się, że nadal można skorzystać z oferty darmowych kont bankowych założonych przez Internet. Większość osób pragnie zaoszczędzić, dlatego szuka darmowych ofert, które spełnią potrzeby. W tym przypadku możemy spotkać następujące konta osobiste:

  • płatne, bez możliwości zrezygnowania z pobierania opłaty,
  • bezpłatne, przy czym nie trzeba spełniać dodatkowych warunków,
  • darmowe po spełnieniu danych warunków (np. wykonanie określonej wartości transakcji z użyciem karty).

Po założeniu konta każdy właściciel otrzymuje kartę, jaka jest nieodłącznym elementem konta osobistego. Co ciekawe, niektóre oferty bazują na założeniu konta bez karty, jednak wtedy ROR nie jest w pełni kompletny. Za pomocą karty debetowej wykonamy wiele transakcji, które znacznie ułatwią nam życie.

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, że zastanawiamy się nad założeniem swojego konta osobistego. Sporym zainteresowaniem cieszy się konto przez Internet, które założymy sprawnie, porównując kilka ofert. Niezwykle pomocna jest porównywarka kont osobistych, która wskaże nam, którą drogą pójść. Konto bankowe online musi spełniać nasze oczekiwania. Zastanówmy się dokładnie, na jakich dodatkowych usługach nam zależy i jak możemy zaoszczędzić na prowadzeniu konta bankowego. Niektóre banki mają całkowicie darmowe oferty, które przyciągają uwagę.

5/5 - (3 votes)

Zobacz także