Rozwój osobisty
Rozwój osobisty

Rozwój osobisty – dlaczego warto inwestować w siebie?

0

Każdy z nas zapewne słyszał, jak ważny jest rozwój osobisty i inwestowanie w siebie. Pytanie tylko, cze na pewno wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak samorozwój może wpłynąć na nasze samopoczucie, pozycję zawodową czy społeczną? Sprawdzamy, w jaki sposób i dlaczego warto inwestować w siebie, swoje umiejętności i pasje.

Rozwój osobisty – po co nam to?

Inwestowanie w siebie to ogromna sztuka, bowiem należy tak dobierać środki, aby wycisnąć z nich jak najwięcej dla samego siebie. Inwestycje w samorozwój mogą mieć charakter czysto zawodowy, jeżeli chcemy postarać się o awans, zmienić pracę, przebranżowić się czy też zarabiać więcej. Możemy również inwestować w nasze zainteresowania i rozwijać pasje. Warto również poczynić inwestycje, które mają na celu nasz rozwój osobisty i lepsze poznawanie świata. Bardzo często wydaje nam się, że stoimy już niemalże przy ścianie – nie potrafimy znaleźć dobrego sposobu na to, aby ruszyć dalej. Tymczasem istnieje bardzo wiele możliwości samorozwoju, dzięki którym możemy zyskać zarówno materialnie, jak i duchowo. Rozwój osobisty gwarantuje nam poczucie tego, że wreszcie ruszyliśmy z miejsca, robimy coś dla siebie, lepiej poznajemy ludzi i otaczającą nas rzeczywistość.

Rozwój zawodowy

Chcąc sięgnąć po więcej w sensie zawodowym, warto zainwestować w różnego rodzaju kursy, szkolenia czy nawet studia wyższe. Wszystko po to, aby móc otrzymać lepszą propozycję pracy, postarać się o podwyżkę czy też zupełnie zmienić zawód. Niektóre kursy trwają kilka miesięcy, tymczasem decydując się na studia będziemy musieli poświęcić minimum 3 lata. Czasami jednak warto zawalczyć o siebie, szczególnie jeśli czujemy się wypaleni zawodowo i nie widzimy naszej przyszłości w obecnej pracy. Nawet w wieku tak zwanym średnim dobrze jest zawalczyć o swoją karierę i lepszą perspektywę zawodową. Wydatki na różnego rodzaju kursy czy studia należy potraktować jako inwestycję, bowiem poniesione dziś koszty mogą zaprocentować (dosłownie) już w najbliższej przyszłości.

Rozwój osobisty

Często w pogodni za karierą zapominamy o tym, żeby na co dzień zrobić coś dla siebie. Inwestycja we własne plany, marzenia czy pasje to najlepsze, co możemy dla siebie zrobić. Nic bowiem nie daje nam takiej satysfakcji, jak dobrze spędzony czas, kiedy to możemy osiągać więcej i lepiej poznać samego siebie. Dobrze więc zainwestować w to, co naprawdę lubimy i co sprawia nam przyjemność. Doskonałą inwestycją są podróże, podczas których poznajemy nowe kultury, nowych ludzi, ale także uczymy się radzić sobie w nietypowych sytuacjach.

Możemy także pomyśleć o zainwestowaniu w dobry sprzęt czy też kurs, który pomoże nam realizować nasze pasje. Pasjonatom fotografii z pewnością przyda się dobrej jakości aparat, natomiast wielbiciele pływania mogą pomyśleć o kursie nurkowania, aby zobaczyć podwodny świat. Inwestycje w drobne, a także nieco większe przyjemności dają nam poczucie satysfakcji, a także samorealizacji. Dzięki temu poszerzamy nasze horyzonty myślowe, zdobywamy nową wiedzę, a także poznajemy nowych ludzi z całego świata.

Oceń ten post post