Stranger Things Netflix
Materiały prasowe
Rozrywka

Stranger Things Netflix – recenzja serialu

0

Stranger Things to amerykański serial, stworzony przez braci Duffer. Pierwszy sezon zadebiutował latem 2016 roku i praktycznie z miejsca stał się jednym z najpopularniejszych seriali, dostępnych na Netflixie. Pozytywne recenzje i ogromna popularność sprawiły, że do tej pory powstały 3 sezony serialu, a 4 jest obecnie w produkcji. Czy rzeczwiście Stranger Things Netflixa jest tak dobre, jak mówią niektórzy? Pora na moją subiektywną recenzję.

Stranger Things Netflix

Stranger Things

Materiały prasowe

Akcja serialu dzieje się w amerykańskim miasteczku Hawkins w latach 80. i przedstawia losy kilku, a nawet kilkunastu postaci, którzy muszą się mierzyć z nadprzyrodzonymi mocami. Historia zaczyna się od tajemniczego zniknięcia nastoletniego chłopca Willa Byersa oraz pojawienia się w miasteczku bardzo dziwnej dziewczynki – Jedenastki. Tak w skrócie można opisać początek tej naprawdę ciekawej i wielowątkowej historii, która w gruncie rzeczy nie jest najsilniejszą stroną Stranger Things.

Co nią zatem jest? Nostalgia i klimat lat 80.

Bracia Duffer i Netflix w niesamowity sposób sprawili, że każdy widz niezależnie od wieku może wręcz poczuć magię tych czasów i posmakować popkulturowej esencji, nawet jeśli nie pochodzi i nie wychował się w Stanach. W radiu lecą muzyczne hity z tamtych lat, dzieciaki jeżdżą na rowerach do salonów gier, aby pograć trochę na automatach do gier lub spotykają się w piwnicach swoich domów, w celu odbycia partyjki RPG. Uważniejsi widzowie odnajdą w dziele braci Duffer mnóstwo popkulturowych smaczków i nawiązań do takich filmów jak: „Goonies” czy „Pogromcy duchów”.

Należy również pochwalić wszystkich aktorów, którzy odwalili przy produkcji serialu kawał dobrej roboty, nadając swoim postaciom tak bardzo naturalny rys. Najbardziej wyróżnia się chyba Millie Bobby Brown, która wciela się w rolę Jedenastki, ale ciężko powiedzieć, aby ktokolwiek odstawał poziomem od reszty.

Serial StrangerThings

Materiały prasowe

Sama historia trzyma przez wszystkie trzy sezony równy, wysoki poziom, choć zdarzają się słabsze momenty jak wycieczka Jedenastki do innego miasta. Można się również przyczepić do tego, że kolejne sezony serialu, a zwłaszcza drugi, zbyt bardzo powielają schematy, wytworzone w części pierwszej. Nie ma to jednak znaczenia, gdyż Stranger Things ogląda się z nieustannie z ogromną przyjemnością i frajdą.

Stranger Things od Netflixa

to świetna rozrywka dla każdego widza i obowiązkowa pozycja na listach wszystkich osób, posiadających ową platformę streamingową. Zdecydowanie warto go obejrzeć i mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu.

Pora na najważniejsze pytanie. Gdzie obejrzeć Stranger Things? Serial braci Duffer jest możliwy do obejrzenia jedynie na platformie streamingowej Netflixa.

Zwiastun serialu Stranger Things

 

5/5 - (2 votes)

Zobacz także