Jak dbać o urodę jako nastolatek?
Uroda

Jak dbać o urodę jako nastolatek?

0

Spora część nastolatków stale eksperymentuje ze swoim wyglądem. Korzystając z makijażu, starają się oni podkreślać swoje atuty, a także maskować wszelkie mankamenty urody. Prawda jest jednak taka, że stałe dążenie do perfekcyjnego wyglądu jest bardzo trudne, a młode dziewczęta nie mają zbyt dużego doświadczenia, jeśli chodzi o korzystanie z kosmetyków. Błędy w pielęgnacji skóry, czy też włosów są po prostu pewne, jednak naprawdę warto ich unikać. Jak to robić?

Dbanie o urodę w młodym wieku

Osoby mające kilkanaście lat bardzo chcą wyrównać koloryt swojej skóry, czy też użyć podkładu. Niestety w tak młodym wieku środki te będą zupełnie zbędne. Dzieje się tak dlatego, że twarz pokryta podkładem będzie wyglądała bardzo nienaturalnie. W związku z tym znacznie lepiej jest postawić na nieco inne produkty do makijażu. Dzięki korektorowi możliwe będzie zamaskowanie wyprysków, z kolei lekki puder zmatowi skórę. W czasie nakładania korektora jednak należy zwrócić uwagę na to, aby nie wcierać go w skórę, a delikatnie wklepywać.

Po zamaskowaniu wszelkich niedoskonałości cery możemy przejść do kolorowych kosmetyków. Zanim jednak rozpoczniemy mocny makijaż ust oraz oczu, należy zastanowić się, co tak naprawdę chcemy podkreślić. Najważniejsza zasada makijażu mówi nam, że najlepiej będziemy wyglądali, kiedy zajmiemy się tylko ustami oraz oczami. Jeśli się do niej nie zastosujemy, nasz wygląd może być zbliżony do clowna, a tego przecież nikt nie chce.

Jak zrobić makijaż oczu oraz ust?

W przypadku, gdy makijaż naszych oczu jest dość wyrazisty, należy zwrócić uwagę, aby usta były w kolorze nude. Innym rozwiązaniem jest pomalowanie ich jasnym błyszczykiem, co także nie będzie błędem. Jeśli jednak zdecydujemy się na mocny kolor na ustach, reszta naszej twarzy powinna być dość jasna. W takich wypadkach nie należy nakładać mocnego różu na policzki, a raczej ograniczyć się do jasnego tuszu do rzęs oraz cienia na powiekach. W czasie zimy warto jednak dodać trochę różu, a kredki do oczu stosować z umiarem. Nie powinniśmy rysować linii zbyt blisko oczu, gdyż możemy je w ten sposób optycznie zmniejszyć, co nie wyglądałoby zbyt dobrze.

Uroda skóry oraz włosów – jak je pielęgnować?

Makijaż jest bardzo ważny, jednak nastolatkowi powinni znacznie bardziej skupić się na poprawnej pielęgnacji skóry oraz włosów. Zaniedbana cera nie zostanie ukryta przez żadną pomadkę, czy też tusz do rzęs, dlatego, jeśli mamy trądzik, należy udać się do dermatologa. Warto również korzystać z kremu z filtrem UV. Powinniśmy z niego korzystać nawet wtedy, kiedy na dworze pada deszcz lub niebo jest zachmurzone.

Poza takimi środkami jak krem nawilżający, czy też płyn do mycia twarzy, warto korzystać z peelingu. Najlepszym rozwiązaniem będzie peeling enzymatyczny, który bardzo łagodnie usuwa martwy naskórek oraz nie podrażnia skóry. W torebce każdej nastolatki powinna również znaleźć się wazelina. Gładkie usta wyglądają znacznie lepiej niż suche, dlatego należy robić wszystko, aby zawsze prezentowały się w ten sposób.

 

Oceń ten post post

Zobacz także

Mity o urodzie
Uroda

Mity o urodzie

Każdy z nas bardzo często słyszy przeróżne porady na temat urody. Byłaś/eś ostrzegana/y przed goleniem nóg, które ...